Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, Trasa rowerowa.

Trasa rowerowa, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, prowadzi szlakami i drogami położonymi w okolicach Kazimierza Dolnego. Poniżej wpisu znajdują się linki do mapy ze zdjęciami oraz filmu, które ilustrują naszą wycieczkę. Opuszczając Kazimierz Dolny, kierujemy się do Wąwozu Korzeniowego, którego długość wynosi około 700 m. Głównym walorem Wąwozu Korzeniowego są odsłonięte w wyniku erozji korzenie starych drzew i krzewów tworzące fantastyczne kształty przypominające żywe rzeźby. Uroki wąwozu dostrzegają malarze, miłośnicy fotografii, a także twórcy filmowi. Rozegrały się tu sceny wielu filmów fabularnych i seriali. Po opuszczeniu wąwozu jedziemy polnymi drogami i kolejnymi fantastycznymi wąwozami do miejscowości Bochotnica.  Na naszej Trasie rowerowej, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, napotykamy ruiny zamku. Bochotnicki zamek jest budowlą o średniowiecznym rodowodzie. Wzniesiono go w XIV w., w czasach panowania króla Kazimierza Wielkiego. W odróżnieniu od zamku kazimierskiego był on własnością rycerską, która wraz z innymi warownymi budowlami wchodziła w skład systemu obronnego tej części kraju. Budowę zamku przypisuje się rodowi Firlejów. Pierwotnie budowla składała się z muru obronnego, przy którym wzniesiono jednotraktowy budynek mieszkalny od strony południowej. Do zamku prowadziła brama i most nad fosą. Kolejne kilometry Trasy rowerowej, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, biegną poprzez piękne wzniesienia z których możemy podziwiać ładne widoki. Niektóre z podjazdów zmuszają nas też do sporego wysiłku. Na Trasie rowerowej, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, napotykamy również miejsca upamiętniające wydarzenia z czasów II Wojny Światowej. Pierwszym z nich jest pomnik ku czci mieszkańców miejscowości Zbędowice, masowo zamordowanych w dniu 22 listopada 1942 r. przez Hitlerowców za współpracę z ruchem oporu. Kolejnym miejscem jest pomnik upamiętniajmy starcie oddziału AK pod dowództwem Mariana Bernaciaka ps. „Orlik” z oddziałami NKWD, UB i MO w dniu 24 maja 1945 r. Tereny Kazimierskiego Parku Krajobrazowego umożliwiają nam podziwianie pięknej przyrody oraz wspaniałych widoków ze szczytów wzniesień. Trasa rowerowa, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, biegnie przez liczne wzniesienia i wspaniałe lasy, umożliwia nam odwiedzenie miejsc związanych z historią kraju jak i podziwianie przyrody charakterystycznej dla Lubelszczyzny. Zachęcam do odwiedzania Kazimierza Dolnego, wykonania kilku wycieczek szlakami położonymi na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego i oczywiście pokonania Trasy rowerowej, Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy.

MAPA – LUBELSZCZYZNA, KAZIMIERSKI PARK KRAJOBRAZOWY, TRASA ROWEROWA

FILM – LUBELSZCZYZNA, KAZIMIERSKI PARK KRAJOBRAZOWY, TRASA ROWEROWA

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Mixx
 • Blip
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • Twitter
 • Reddit
 • StumbleUpon

80 thoughts on “Lubelszczyzna, Kazimierski Park Krajobrazowy, Trasa rowerowa.

 1. Hello Zielona
  This is a wonderful selection of pictures of the beautiful trails on the cycle route of the Lublin Voivodeship, Kazimierski Park..
  Thank you for your visit today.
  Greetings from Canada!
  ….peter/piotr:)

 2. Bardzo interesujący opis trasy i zdjęcia również. Najbardziej zainteresował mnie Wąwóz Korzeniowy. Sam bym tam trochę popstrykał. Pozdrawiam

 3. Piękne zdjęcia i ciekawe opisy. Mam nadzieję, że kiedyś odwiedzę te strony bo okolica jest przepiękna. Dziękuję za odwiedziny na moim blogu i miły komentarz. Pozdrawiam serdecznie :)

 4. Witam, pochodzę z drugiego końca Polski, z woj. Lubuskiego, jednak często bywam na Lubelszczyźnie i ręką na serduchu mogę polecić podróż w celach turystycznych :)

 5. Co roku teraz spędzam w Kazimierzu tydzień ok.Świąt Wielkanocnych.
  Wiele zwykłych uliczek przechodzi w piękne wąwozy. Proszę zobaczyć
  na moich zdjęciach i przepraszam za WP, które nam okroiło wielkość
  albumów do tylko 19 zdjęć. Dodam że mam „w nogach” udokumentowane
  370 tyś. kilometrów „rowerowania”. Byłem wieloletnim „przodownikiem”
  (społecznym przewodnikiem) turystyki kolarskiej PTTK, mam zaliczony
  Rajd Dookoła Polski i jako pierwszy zdobyłem odznakę Zamki w Polsce.
  Życzę sukcesów w propagowaniu turystyki kolarskiej.
  Gumowych słupków i miękkich poboczy.
  LAW

 6. W Kazimierzu byłam przypadkiem rok temu, do Wąwozu też zajrzałam i tak mi się spodobało, ze planuję tam wrócić. :) PS.Dziękuję za odwiedziny u mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge