Lubelszczyzna, Emilcin, Trasa rowerowa.

Trasa rowerowa, Lubelszczyzna, Emilcin, przebiega drogami i ścieżkami położonymi w okolicach Opola Lubelskiego. Poniżej wpisu znajdują się linki do mapy ze zdjęciami oraz filmu, które ilustrują naszą wycieczkę. Opuszczając Opole Lubelskie, ruszamy w kierunku „Doliny Chodelki”. Rzeka ta jest największym dopływem „Wisły” tego regionu, wypływa we wsi Borzechów i ma długość około 43 km. Szerokość doliny „Chodelki” nie jest jednakowa, dochodzi nieraz do kilku km, w wielu miejscach na dnie doliny występują stawy, z których największe znajdują się między miejscowościami „Pustelnia” i „Chodlik”. Trasa rowerowa, Lubelszczyzna, Emilcin, prowadzi drogami z których możemy podziwiać piękną, charakterystyczną dla tego regionu roślinność jak również często możemy napotkać dzikie zwierzęta, sarny, lisy, zające, dziki. Głównym jednak punktem Trasy rowerowej, Lubelszczyzna, Emilcin, jest pomnik we wsi Emilcin ustawiony tam z inicjatywy Fundacji Nautilius. Pomnik upamiętnia spotkanie Jana Wolskiego z UFO w dniu 10 maja 1978 r. Jak wynika z relacji, Jan Wolski wracając do domu napotkał na drodze dwie dziwne postacie. Istoty te miały około 1,4 – 1,5 m wzrostu, oliwkowe twarze, skośne oczy i wystające kości policzkowe. Nieopodal nad ziemią unosił się błyszczący pojazd. Według relacji Jana Wolskiego istoty porozumiewały się piskliwym skrzekiem, który on porównywał do dźwięku „titititititi”. Za pomocą gestów zaprosili oni Jana Wolskiego na pokład statku, gdzie został poddany bezbolesnym badaniom. Istoty prześwietlały go za pomocą dwóch metalowych talerzyków. Obcy zachowywali się dobrze i nie chcieli zrobić Wolskiemu krzywdy. Przypadek tego incydentu badał ufolog Zbigniew Blania-Bolnar. Ustalił on kilka faktów potwierdzających relację Jana Wolskiego. Ślady pozostawił nie tylko obiekt, ale także obce istoty. W ziemi wyraźnie były odciśnięte małe buty, które mieli na nogach obcy. Przelot dziwnego obiektu widział również, 7-letni Adaś Popiołek. Trasa rowerowa, Lubelszczyzna, Emilcin, biegnie przez ładne leśne ostępy i pozwala nam podziwiać piękno przyrody jak również odwiedzić miejsce, w którym być może nastąpił kontakt z UFO. Zachęcam do wycieczek rowerowych przez piękną Lubelszczyznę i oczywiście do pokonania Trasy rowerowej, Lubelszczyzna, Emilcin.

MAPA – LUBELSZCZYZNA, EMILCIN, TRASA ROWEROWA.

FILM – LUBELSZCZYZNA, EMILCIN, TRASA ROWEROWA.

Podziel się na:
 • Print
 • Digg
 • del.icio.us
 • Mixx
 • Blip
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Wykop
 • Twitter
 • Reddit
 • StumbleUpon

95 thoughts on “Lubelszczyzna, Emilcin, Trasa rowerowa.

 1. This is another wonderful route for a bicycle trip. The weather is getting warmer and will soon be perfect for biking. I wish I could take my bike to some of the wonderful scenes you’ve shared.

 2. Zaglądałam do Ciebie kilka razy, ale jakoś komentarz mi się nie układał. Lubię Twoje opowieści o tych trasach, o historiach z nimi związanych i o ciekawostkach. Przyroda komentarza nie wymaga, mówi sama za siebie. „Piękna nasza Polska cała”, bardzo:)
  Pozdrawiam:)

 3. Nie wiedzialam, ze mamy w Polsce pomnik UFO :-) . Ciekawe co Jan Wolski pil i jadl przed tym spotkaniem i w jakich ilosciach? ;-)
  Fajny blog propagujacy turystyke rowerowa w Polsce.
  Dziekuje za wizyte na Polonica: Home Again.
  Pozdrawiam.

  • Tak, piękne miejsce, a widoki na dolinę Wisły rewelacyjne, jedna z tras opisanych na blogu prowadzi przez Piotrawin:) Pozdrawiam

 4. U mnie jakoś tej wiosny nie za bardzo widać.
  Jest średnio ciepło i bardzo sucho.
  Deszczu nie było już bardzo długo.
  Kwiateczków nie ma wiosennych, niestety…
  Potrzebny deszczyk i ciepło.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:)))

 5. Ciekawa historia. To trasa jest piękna, Mój syn kocha swój rower więcej niż jego dziewczyna :) ) Z jego przyjaciele robić wiele rutas.Él prace w Madrycie z marki Trek
  Dobry weekend
  Przytulić.

 6. My jeszcze nie rozpoczęliśmy sezonu rowerowego, nadal w weekendy jest zimno, a do tego Molcia lubi biegać, natomiast koszyka rowerowego nie cierpi. Trasa piękna. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge